Haberler

Yeni web sitemiz yayında

Web sitemiz değişen ara yüzü ve içeriği ile test yayınına başlamıştır. Bazı bölümlere ulaşamayabilirsiniz. En yakın sürede eksiklikler giderilecektir.

Geçici Faaliyet Belgemiz Onaylandı.

ESÇEV ATIK YÖNETİMİ TAŞIMACILIK İNŞAAT SAN. TİC. LTD. ŞTİ. 'ye ait Tehlikeli Atık Geri Kazanım,Ambalaj Atığı Geri Kazanım, Tanker Temizleme, Ambalaj Atığı Toplama Ayırma ve Atık Elektirikli ve Elektronik Eşya işleme konularında gerçekleştirdiğimiz GFB başvurumuz T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanmıştır.Belge için tıklayınız.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı evsel çöplerden gübre yapmak için 1 milyon solucan ithal edecek.

Şehirlerin çöp sorununa solucanlar çare olacak. Türkiye'de ilk defa İzmir'de kurulacak tesisle, solucanlar tarafından evsel atıklar yenerek gübre üretilecek.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın başlattığı projeyle evsel atıkların dönüştürülmesinde solucanlardan yararlanılacak. İzmir Karabağlara yapılacak tesisle evsel atıklar solucanlar marifetiyle gübreye dönüştürülerek ekonomik değer oluşturulacak. Engellilerin çalışacağı tesiste uygulanan modelin Türkiye geneline yayılması da planlanıyor.Proje için ABD, Romanya ve Ukranya’dan çöp işinde uzman 1 milyon solucan ithal edilecek. 

Planlanan Etkinlikler

Planlanan etkinlik bulunmamaktadır.