Hakkımızda

"Başarının ve işin hilesi dürüstlüktür..."

Avrupa Birliği uyum sürecinde ülkemizde başlayan mevzuat değişiklikleri ve yenilerinin eklenmesi ve Çevre Faslı'nında açılması ile birlikte Çevre Mühendisliği ve Çevre kavramları ülkemizde adından hayli söz ettirmeye başlamış ve günümüzde önemli kavramlardan biri haline gelmiştir. İşte bu mevzuatlardan "Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik", "Çevre Denetim Yönetmeliği" , "Çevre Görevlisi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik" kapsamında ESÇEV çalışmalarına başlamış ve "ESÇEV MÜHENDİSLİK TEMİZLİK HİZMETLERİ ve ÇEVRE DANIŞMANLIĞI SAN. TİC. LTD. ŞTİ." adı altında ilk şirketini, daha sonra prensip edineceği yukarıdaki sözden esinlenerek, 03.08.2010 tarihinde kurmuştur.

T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı'ndan (T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı) söz konusu yönetmelikler kapsamında Çevre Danışmanlık Yeterlik belgesi almış ve faaliyetlerine Eskişehir'de başlamıştır. 2011 yılı sonunda kısa süreliğine iş güvenliği mevzuatları kapsamında Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi kurma konusunda yatırım yapma kararı almış olan ESÇEV mevzuatlardaki eksikler,açıklar ve aksaklıklar nedeni ile bu faaliyet dalında çalışmasını ertelemiştir. Bu süreç sonunda şirketimiz gerek ihtiyaçlar gerek ticari amaçlı olarak bugünkü ünvanı olan ESÇEV MÜHENDİSLİK ÇEVRE DANIŞMANLIĞI MADENCİLİK İNŞ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. ünvanını almış ve Eskişehir Teksan Sanayi Sitesinde bulunan 70m2 ofisinden ayrılarak bugün hizmet verdiği 350m2 lik yeni ofisine taşınmıştır.

2012 Haziran ayında T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan ÇED Yeterlik Belgesini alan şirketimiz hali hazırda ÇED Raporlarının Hazırlanması, Proje Tanıtım Dosyalarının Hazırlanması, ÇED Muafiyet belgelerinin, ÇED Gerekli Değildir kararlarının, ÇED Olumlu/Olumsuz kararlarının temini konusunda faaliyetlerine devam etmektedir.

Çalışmalarını Çevre Danışmanlık ve ÇED Danışmanlığı konularında devam ettiren şirketimiz 2013 yılının başında yeni bir yatırım kararı almış ve Entegre Atık Yönetimi konusunda faaliyet göstermeyi amaçlamıştır. Bu kapsamda yoğun çalışma temposu sonunda 16.08.2013 tarihinde T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Eskişehir'in Çifteler ilçesinde bulunan 1.000m2 si kapalı toplamda 5.000m2 alan üzerine kurulu olan tesisimize "Tehlikeli Atık Geri Kazanım", "Ambalaj Atığı Geri Kazanım", "Ambalaj Atığı Toplama Ayırma", "Tanker Temizleme" ve "Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya İşleme" konularında Geçici Faaliyet Belgesini almıştır.

Bugün siz değerli müşterilerimize Entegre Çevre Yönetimi konusunda, bünyesinde barındırdığı tecrübeli mühendis kadrosu ile en iyi hizmeti vermeye çalışan şirketimiz, 3 seneye sığdırdığı bu yatırımları arttırarak devam ettirme konusunda, kararlılığını sürdürecektir.