ÜRÜNLER

IBC TANK

Genellikle ithalat ve ihracat yapan firmaların tercih ettiği,gıda sektöründen kimya sektörüne kadar hemen her alanda çoğunlukla sıvı hammadde taşımada ve depolamada kullanılan, çelik kafesli korumalı ambalajlardır.

SAC VARİL

Varil, fıçı veya benzerleri, katı veya sıvı maddelerin nakliyatında kullanılır. Heryerde geçen bir standart hacim olmadığından, dünyanın neredeyse her yöresi kendi varil ve hacmini belirlemiştir. Uluslararası ticaret geliştikce, ham petrolün endüstriyelleşmiş şekilde dünyada ticaretini kolayca sağlamak için, uluslararası antlaşmaya göre standart olarak bir Amerikan Standard Oil Company blue barrel (Türkçe: mavi varil) kullanılır.

PLASTİK VARİL & BİDON

Plastik variller genellikle sıvı, toz, macun ve yarı katı ürünlerin taşınmasında kullanılır. Çelik varillerle taşınamayan ya da taşınması sakıncalı olan ürünler plastik varillerde taşınır. Ayrıca oldukça hafif olmaları nedeniyle taşıma avantajı bakımından çelik varillere tercih edilir. Plastik varillerin birçoğu kimyevi ürünlerin ambalajı olarak kullanılırlar. Gıda işleme sanayinde ise plastik variller, konsantre meyve suyu, sebze püreleri, turşu, salça, salamura balık, reçel, maya, zeytinyağı ve gıdalara lezzet verici katkı maddelerinin taşınması ve depolanması için kullanılır.